Kartais toks aparatas kaip pasiklausymo blake gali padėti įrodyti savo tiesą ir apginti darbuotojų teises. Anglijoje vienas žmogus įrašinėdamas pokalbius darbe byloje įrodė savo teisumą.
Darbdavys Anglijoje darė spaudimą dėl išėjimo iš darbo
Taigi, sekimo iranga paprastai imama naudoti tik reikalui esant. Šiaip žmonės nesinešioja kišenės blakių ir kitokių dalykų, kurie kažkaip sektų ir įrašinėtų garsus, vaizdus. Taip nutiko ir Džonui, kuris suprato, kad jo teisės yra pažeidžiamos. Fabrike įsidarbinęs Džonas ten pradirbo tris savaites. Jis dirbo popierių skyriuje. Tačiau ten būdamas jis tapo nepatogiu asmeniu, mat nepritarė visų aplink vykdomai politikai, kuomet kai kurie duomenys slepiami, klastojama buhalterija ir pan. Jis konfliktavo su kitais darbuotojais dėl principinių ir vertybinių klausimų. Greitai paaiškėjo, kad valdžia suklydo priimdama jį į darbą, nes jis nėra toks "savas bičas", kaip kiti, ir nenorėjo palaikyti esamos tvarkos – siekė reformų. Taigi, po keleto pradirbtų mėnesių darbdavys jam pasakė išeiti iš darbo savo noru. Tokia tvarka, kaip ir Lietuvoje, reikštų, kad išeidamas iš darbo žmogus nepretenduoja į jokias išmokas. Jeigu jis būtų atleidžiamas darbdavio, tuomet jam priklausytų išeitinės. Tačiau dėl išėjimo iš darbo jam tektų tik šiaip uždirbti pinigai. Bet jis juk ne savo noru būtų išėjęs, o dėl darbdavio paliepimo.
Pokalbius su darbdaviu įrašinėjo
Netrukus į pokalbius su darbdaviu Džonas pradėjo eiti su pasiklausymo blake. Jis buvo iškviestas iš viso dar tris kartus. Jų metu buvo kalbama apie tai, kad nereikėtų pyktis. Galiausiai buvo minimi įvairūs įtakingi bendri pažįstami, duodant suprasti, kad dėl Džono nepaklusimo, jam gyvenime būtų sunkiau ir kitose gyvenimo srityse: gal darbo kitoje įmonėje netektų ir žmona, gal dukra būtų išmesta iš vaikų darželio ir pan. Džonas džiaugėsi, kad visa tai įrašinėjo. Jam pačiam, neišeinančiam iš darbo, buvo žadamas pats sunkiausias krūvis: jis esą turėtų tvarkytis su pačiomis šlykščiausiomis užduotimis.
Įskundė darbdavį, nors bijojo
Nors spaudimas dėl kitų įtakingų asmenų paminėjimo buvo tikrai nemažas, visgi jis nutarė, kad reikia nepalikti šio reikalo taip. Vardan kitų, kurie irgi atsidurs tokioje situacijoje. Kažkas turi tvarkyti tai. Džonas dabar džiaugiasi, kad tai paviešino. Laimėjo bylą, o įmonei apskritai atėjo saulėlydis – tai buvo tik siūlo galas, ir jis padėjo išaiškinti dideles kitas bylas, tad buvo bent kažkiek sumažinta korupcijos.